Now Playing Tracks

Ben gurbetçi bir kız. 21 senedir vatanını memleketini yılda bir ay gören bir kız. O bir ayda da akraba mı gezeceksin yoksa memeleketini tanıyacaksın? Ben gurbetçi bir kız. Buralarda hergün vatan hasretiyle yanıp tutuşup bugüne kadar hiç doyamayan kız.
Merhaba ben almancı bir kız… Almanyada “yabancı” olarak dışlanan Türkiyede “almancı” olarak ötekileştirilen, merhaba ben almancı bir kız…
Peki soruyorum öyleyse, siz hiç ülkenizi savunmak ZORUNDA kaldınız mi? Biz bunu neredeyse hergün yapıyoruz… Siz hiç islamiyeti savunmak zorunda kaldınız mi, okulda sokakta markette işyerinde? Biz herkeze terörist olmadığımıza ikna etmek zorundayız.. Ha birde üstümüzde “örnek” olma yükü var.. Burda yaşayan bütün milletlere TÜRKLERİN nasıl olduğunu kendi yaşamımızla göstermeliyiz. Merhaba ben gurbetci ben yabanci ben almanci kiz… 3 yasinda ana okuluna verilip bir tek kelime almanca bilmeyip neye ugradigini sasiran kiz.. Merhaba ben yabanci kiz… Cocuklugunu anasi babasi calisiyor diye yalniz geciren, hayatinda dershane görmeyen, her isini kendi halleden, entegre olmak icin 1001 takla atan, vatanindan akrabalarindan uzak kalan herseyden yabancilaştırılan kız. Merhaba ben gurbetçi kız.
Merhaba ben almancı kız.
Merhaba ben yabancı kız.
Merhaba ben öteki kız…


Not: Samsun’u çok özledim…

Dip not: bu da ricam olsun:) hepinizin yurtdışında akrabaları vardır. Onlara yabancı/ turist/ cahil muamelesi yapmayın!

25 notes

  1. moerf55 reblogged this from moerf55 and added:
    Bu da ilk post’um :)
  2. brightandvibrant reblogged this from moerf55
  3. moerf67 reblogged this from moerf67
To Tumblr, Love Pixel Union